Tři společníci, tři jednatelé
Ing. Jakub Sýkora
Nadšenec do počítačů od šesti let, kdy zjistil, že se na Atari 800 dá také programovat v Basicu a usnadnit si tak domácí úkoly z počtů. Postupně se zamiloval do PCček a DOSu i přesto, že měl doma MACintosh. Windows mu ukázaly, kudy cesta nevede a zakotvil u Linuxu, který ochotně nabízí všem kolem, když mají problém s počítačem. První počítačovou síť o dvou strojích zapojil někdy v roce 1995. Od té doby ho svět sítí a sítě sítí nepustil. Vystudoval střední průmyslovou školu sdělovací techniky v Panské, při níž získal první cenné zkušenosti v dnes již neexistujícím Počítačovém servisu, s.r.o. A protože Český Telecom ani Dattelkabel nebyli schopni jemu ani jeho sousedům zapojit nevypadávající internet bez omezení času, byl defakto donucen začít podnikat. A protože vždy chtěl, aby jeho práce za něco stála, doplnil si vzdělání ještě sedmiletým studiem počítačových sítí a distribuovaných systémů na Západočeské univerzitě v Plzni a spojil se s kolegy, kteří rozumějí bezdrátovým přenosům.
Ve firmě se specializuje na komunikaci, věnuje se školení sítí, vývoji interních aplikací a řešení těch nejzáludnějších síťových problémů.
Ve volném čase se snaží věnovat rodině, psovi, fotografování, zpěvu a provozovat jakýkoliv sport se vztahem k horám – sportovní lezení, squash, horské kolo, snowboarding, lyžování, turistika.
Ing. Jan Jareš
Už od dětství se zajímal o vše, co souvisí s „elektrikou“. V elektronickém kroužku v Domě UM ve Strašnicích se dostal k radioamatérskému vysílání. Hned po dovršení 15 let složil zkoušky operátora radioamatérské stanice a získal volací znak OK1COM. Během studia na osmiletém gymnáziu se ve volných chvílích zajímal především o radioamatérské vysílaní. Zejména se účastnil radioamatérských soutěží ve vysílaní na velmi krátkých vlnách. To obnáší sbalit radioamatérskou stanici včetně antén, stožárů a dalšího harampádí, s tím vyrazit na víkend někam na kopec. Tam to vše rozbalit a sestavit, 24 hodin křičet do mikrofonu „CQ contest“. Navázat co nejvíce radiových kontaktů s podobně „postiženými“ kamarády z co nejvzdálenějších končin. Pak zase všechny fidlátka sbalit a to vše za libovolného počasí. Několik závodů se mu podařilo i vyhrát.
Po úspěšném ukončení studia na gymnáziu byl přijat na ČVUT Fakultu elektrotechnickou. Z důvodu stěhování se do rodinného domu Průhonic musel začít řešit připojení k internetu. S kamarádem Vaškem Henzlem (OK1CNN) vytvořili první rádiovou linku z Kamýku do Průhonic. Připojováním dalších kamarádů a posléze zákazníků založili spolu s Jakubem Sýkorou eHAMnet.
Vždy ho něco táhlo do vzduchu, tak ke konci studia na vysoké škole absolvoval kurz paraglidingu a získal pilotní průkaz. Létání člověku změní život a tak po úspěšném absolvování ČVUT FEL a získání titulu Ing. v oboru radiotechnika ihned pořídil nový padákový kluzák a vydal se do vzduchu. Od té doby šlo radioamatérské vysílání na druhou kolej a létání přeletů na padáku je nyní jeho největší vášní. Mezi jeho největší úspěchy v paraglidingu jsou volné přelety přes 130 km na území České republiky a 7,5 hodinový let v Alpách na 150 km uzavřené trati. Závodní duch v něm přetrval. Účastní paraglidingových závodu v cross country, kdy mezi největší úspěch patří druhé místo na Mistrovství České Republiky v paraglidingu v roce 2014 v kategorii Sport a vítězství v závodu Straník Cup 2015 v kategorii Open, který je součástí seriálu Ligy paraglidingu.
Ing. Václav Henzl
V dětství ze zabýval problematikou plastových telefonů a klíčů a tato hravost mu zůstává dodnes. Od roku 1998 vlastník radioamatérské koncese s volacím znakem OK1CNN. V rámci základní a střední školy se věnoval meteorologii a hraní na zobcovou a altovou flétnu, posléze propadl problematice bezdrátových sítí, přenosů dat a kouzlu podnikání. Po studiu Vysokého učení technického v Brně již zůstal na Moravě, bydlí v Kuřimi a často navštěvuje Prahu kvůli podnikatelským aktivitám. Koníčkem posledních let, kromě dvou psů, exotického papouška a kutilství všeho druhu při rekonstrukci rodinného domu, se mu stala železnice – je vlastníkem licence strojvedoucího a aktivně se podílí na přepravě cestujících v rámci osobní dopravy.
Ve firmě kromě technických aktivit zastává funkci hlavního účetního, mzdové účetní a ekonoma, specializuje se na administraci systémů Cisco a Linuxových serverů vč. virutalizace a v neposlední řadě má na starost rozvoj našeho projektu v Kuřimi.
O společnosti eHAMnet, s.r.o.
Společnost byla založena Václavem Henzlem (OK1CNN), Janem Jarešem (OK1COM) a Jakubem Sýkorou v roce 2000 jako výhradně bezdrátový poskytovatel internetu formou podnikání fyzických osob, do roku 2009 se nám podařilo vybudovat síť pro více než 500 zákazníků od Prahy 4 až po nejrůznější lokality ve Středočeském kraji. V roce 2009 se společnost transformovala na společnost s ručením omezeným a dále pokračujeme ve svém rozvoji. V současné době obsluhujeme přes 1200 zákazníků a zaměřujeme se na metalické a optické technologie zejména v oblastech s vysokou penetrací. Disponujeme 65 vlastními přístupovými body a dále se snažíme neustále rozšiřovat. Obrat naší společnosti za rok 2014 činil 4,7 mil. Kč; za rok 2015 činil 6,5 mil. Kč.
Společnost disponuje dvěma 1 Gbps optickými okruhy pro BGP multihome peering. eHAMnet, s.r.o. je právoplatným členem mezinárodní organizace RIPE NCC, která spravuje mimo jiné i IP adresy pro evropský region. Obhospodařujeme vlastní autonomní systém s vlastními veřejnými IP adresami, které jsme schopni našim zákazníkům garantovat. Jsme členy národních peeringových uzlů NIX.CZ a PEERING.CZ a vlivem definice vlastních pravidel pro BGP peering tak aktivně určujeme kvalitu a výkonnost naší IP konektivity jak na úrovni IPv4 tak IPv6.
Společnost eHAMnet je ryze česká s jasnou vlastnickou strukturou. Kromě kabelových a bezdrátových sítí provozujeme na optických trasách vlastní server-housing situované do kolokačního centra TTC v Praze. Název naší společnosti je odvozen a vznikl z názvu hobby zakladatelů společnosti – z mezinárodní zkratky HAM, která je využívána pro označení radioamatérů.
Dlouhodobou filozofií naší společnosti je poskytování pouze kvalitních služeb – kvalita je pro nás důležitější než kvantita. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a snažíme se objektivně co nejefektivněji řešit jeho požadavky a případné problémy.
V roce 2014 jsme se stali virtuálním mobilním operátorem v síti Mobil21. Zároveň jsme začali nabízet zdarma pro všechny naše zákazníky internetovou televizi (IPTV) s možností zpětného přehrávání programů a pozastavení programů. Nabízíme tak kompletní tzv. „Quadruple Play“ služby – tj. INTERNET, TELEVIZE, MOBIL a PEVNÁ LINKA v rámci jedné přípojky.
V roce 2016 jsme se stali zákazníky národních peeringových center PEERING.CZ a NIX.CZ a relokovali jsme naše páteřní technologie do kolokační lokality Praha – TTC, která nám umožňuje propojit naši síť s prakticky kterýmkoliv subjektem nejen v rámci ČR, ale například i Slovenska.